ANASAYFA / Teknoloji ve İnovasyon

Teknoloji ve İnovasyon

Günümüzde ürünler ve hizmetler giderek birbirine benzemekte ve standartlaşmaktadır. Müthiş bir hızla ilerleyen iletişim olanakları ve ağlarının da etkisi ile firmalar için farklılık yaratmak hayati bir konu haline gelmiştir. Bu anlamda MFA, günümüz pazarında, benzerleri arasında, tüketiciye sunulan ürünlerde farklılık yaratmanın öneminin bilincindedir ve bu bilinçle çalışmalarına devam etmektedir.

Geleceğin innovasyonda olduğunun bilincinde olan MFA, kendi sektöründe ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Doğru tespitler ve uygulamalarla pazardaki ihtiyaçları tespit etmekte ve bu eksiklikleri doldurmak için çeşitli çözümler geliştirmektedir.

MFA, tüm üretim sistemlerinde yüksek kapasiteli, hatasız çalışan ve son teknoloji makinelere yatırım yapmaktadır. Böylece MFA Üretim Tesisleri, aylık iki milyon maske üretim kapasitesi ile Avrupa’nın, ileri teknolojiyle, ful hijyenik üretim yapan en yüksek kapasiteli üreticileri arasındadır.

Ayrıca farklı uygulamalarda farklı çözümler sunabilecek özel ürün geliştirme süreçleri de başlatılmış durumdadır. Örneğin, özellikle salgın hastalıklarda ve bulaşıcı hastalık riski olan yerlerde çok etkili olabilecek, bakteri virüs vb gibi canlı mikroorganizmaları hem filtreleyen, hem de filtrelediği bu mikroorganizmaları öldüren, TÜBİTAK tarafından da desteklenmeye değer görülen “BİO-MASKE GELİŞTİRME PROJESİ”  başta sağlık çalışanları olmak üzere, milyonlarca kişiyi ilgilendiren oldukça hassas ve önemli bir projedir.

 

MFA Teknoloji ve İnovasyon politikalarını beş temel parametreye göre düzenlemektedir;

 

1-    En son Teknolojik Gelişmeleri Takip ve Uygulama

2-    Standardına Uygun Üretim / Gerçek Koruma

3-    Sürdürülebilir AR-GE

4-    Ful Hijyenik Üretim

5-    Cilde Uyumlu, Alerji Yapmayan, Çevreyle Dost Hammaddelerle Üretim