ANASAYFA / Laboratuvar ve Fit-Test Hizmetleri

Laboratuvar ve Fit-Test Hizmetleri

Test hizmetlerimiz iki başlık altında yer almaktadır. Birincisi toz maskeleri ve gaz maskelerinin filtrelerini ilglili Solunum Koryucu Maske Standardına Uygunluklarına ait temel testlerin merkezimizdeki "Laboratuvar Hizmetleri" ile apılması, ikincisi ise Solunum Koryucu Maskelerin kişinin yüzüne uyumlu olup olmadığı ya da kişiye hangi tip maskenin uygun olduğunun belirlendiği "Fit-Test" uygulamasıdır.

LABORATUVAR HİZMETLERİ

Toz ve Gaz Maskelerinin filtrelerini AB Standardı EN 149:2001+A1:2009, EN 143'e göre,

Parafirin Yağı ile Toz Tutma Vermililiği,

Nefes Alma Direnci,

Nefes Verme Dİrenci,

Yarım Yüz Tam Yüz Gaz Maskeleri filtreleri toz tutma verimlilik testleri,

TamYüz Gaz Maskesi Sızdırmazlık Testlerini Standarda uygun kalibrasyonda gerçekleştiren merkezimiz hem kalite kontrol, hem piyasa gözetim denetimi için önemli hizmet veriyor.

FFP1-FFP2-FFP3 koruma seviyelerinin tümünü test kabilyetine sahip olan merkezimiz, aynı zamanda Gaz Maskeleri filtrelerini'de AB Standardına uygun test etmektedir.

FIT-TEST HİZMETLERİ

Çok kaiteli ve güvenilir bir maske kullanmak güvenilir koruma için yeterli değildir. Zira eğer kullandığınız maskenin tasarımı kullanıcının yüz şekline uygun değilse, o kişi maske kullansa bile eksik ya da yetersiz koruma ile karşı karşıya olabilir. Bu riski MFA'nın müşterilerine ücretsiz olarak sunduğu fit test uygulaması ile ortadan kaldırabilrisiniz. A.B.D ve İngiltere gibi bazı ülkelerde zorunlu olan bu uygulama hem manuel tat alma duyusu üzerinden yapıldığı gibi, çok daha güvenli ve etkin sonuç veren dijital sayım yapan özel bir cihaz ile bilrikte yapılmaktadır.MFA her iki uygulamayıda müşterileri üzerinde hizmete dönüştürebilmektedir.